Zostaw nam wiadomość


Niestety nie jesteśmy w tej chwili dostępni. Wyślij nam wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą wkrótce.

Zostaw nam wiadomość
KATEGORIE

Faringosept 10 mg, 20 tabletek do ssania

14,95 zł

Lek Faringosept (którego substancją czynną jest ambazon) stosuje się pomocniczo w ostrych zakażeniach jamy ustnej i gardła:ból gardła, zapalenie migdałków, po operacji usunięcia migdałków, zapalenie jamy ustnej, zapalenie dziąseł, usunięcie zębów.

Ilość
W magazynie

Faringosept mg, 20 tabletek do ssania o smaku kakaowym
lek wydawany bez recepty

Skład jakościowy i ilościowy substancji czynnej:
każda tabletka zawiera 10 mg ambazonu jednowodnego (ambazone monohydrate).
Substancje pomocnicze:
sacharoza, laktoza jednowodna.
Postać farmaceutyczna:
tabletki do ssania, w opakowaniach 10 i 20 tabletek.

Działanie:
Faringosept, 10 mg, tabletki do ssania, jest lekiem odkażającym stosowanym w zakażeniach jamy ustnej i gardła. Wyka-zuje działanie bakteriostatyczne (hamuje rozwój bakterii) na niektóre rodzaje bakterii, jak paciorkowce (hemolizujące, zieleniące)  i  pneumokoki,  będące  częstą  przyczyną  zakażenia  jamy  ustnej  i  gardła.  Na  gronkowce  ma  umiarkowane  działanie. Lek Faringosept nie zaburza fizjologicznej flory jelitowej.

Wskazania do stosowania:
pomocniczo w ostrych zakażeniach w obrębie jamy ustnej i gardła: zapalenie migdałków, zapalenie dziąseł, zapalenie jamy ustnej, a także po operacji usunięcia migdałków, po ekstrakcji zębów.

Sposób użycia:
Ssać powoli 3 do 5 tabletek na dobę przez 3 do 4 dni. Tabletek nie należy połykać, ale pozwolić, aby powoli rozpuściły się  w  jamie  ustnej.  Przyjmować  w  niedługim  czasie  po  jedzeniu  (15-30  minut),  nie  jeść  i  nie  pić  przez  2-3  godziny  po  zażyciu leku.Nie  przekraczać zalecanego dawkowania. Jeżeli objawy utrzymują się, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwwskazania: nadwrażliwość na ambazon lub którykolwiek ze składników preparatu.

Nie  przechowywać  w  temperaturze  powyżej  25°C.  Przechowywać  lek  w  oryginalnym  opakowaniu,  w  miejscu  niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Podmiot odpowiedzialny:
Ranbaxy (Poland) Sp. z o.o., ul. Kubickiego 11, 02-954 Warszawa.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

1974

Specyficzne kody

Zobacz także

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

16 innych produktów w tej samej kategorii: