Zostaw nam wiadomość


Niestety nie jesteśmy w tej chwili dostępni. Wyślij nam wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą wkrótce.

Zostaw nam wiadomość
KATEGORIE

Valdix Extrakt, 30 tabletek powlekanych (sen, zasypianie)

Valdix Extrakt - ziołowy lek uspokajający ułatwia zasypianie
  • Valdix Extrakt - ziołowy lek uspokajający ułatwia zasypianie
27,68 zł

Valdixextrakt jest produktem leczniczym roślinnym o działaniu uspokajającym, ułatwiającym zasypanie i poprawiającym jakość snu. Stosowany jest w celu łagodzenia stanów umiarkowanego napięcia nerwowego oraz w zaburzeniach snu.

Ilość
W magazynie

Skład leku:
Substancją czynną leku jest 355 mg wyciągu wodno-alkoholowego, suchego z korzenia kozłka (Valeriana officinalis L., radix) (3-4:1), ekstrahent: etanol 60 % (V/V).

Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna (typ 102 i typ 12), magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna, otoczka Opadry 03B90571 Blue (skład: tytanu dwutlenek (E 171), hydroksypropylometyloceluloza, glikol polietylenowy, pigment aluminiowy indygotyny).

Co to jest lek Valdixextrakt i w jakim celu się go stosuje?
Valdixextrakt jest produktem leczniczym roślinnym o działaniu uspokajającym, ułatwiającym zasypanie i poprawiającym jakość snu. Stosowany jest w celu łagodzenia stanów umiarkowanego napięcia nerwowego oraz w zaburzeniach snu.

Kiedy nie stosować leku Valdixextrakt:
jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
Dzieci
Nie zaleca się stosowania leku u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Lek Valdixextrakt a inne leki
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować. Nie zaleca się stosowania preparatu z lekami syntetycznymi o działaniu uspokajającym.
Ciąża i karmienie piersią
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Bezpieczeństwo stosowania w okresie ciąży i laktacji nie zostało ustalone. Ze względu na brak danych, nie zaleca się stosowania w okresie ciąży i laktacji.
Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn
Lek może osłabiać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn, dlatego nie zaleca się stosowania produktu przez osoby kierujące pojazdami lub obsługujące maszyny.

Dawkowanie, sposób stosowania i droga podania:

Droga podania:
doustna.

Dawkowanie:
Młodzież w wieku powyżej 12 lat, dorośli, osoby w wieku podeszłym: w stanach umiarkowanego napięcia nerwowego – 2 tabletki do 3 razy na dobę, w zaburzeniach snu – 2 tabletki pół godziny do godziny przed snem lub, jeśli konieczne, dodatkowo 2 tabletki wieczorem. Maksymalna dawka dobowa: 8 tabletek. Zalecany okres stosowania: 2-4 tygodnie. Jeśli objawy nie ustąpią lub nasilą się po 2 tygodniach stosowania należy skonsultować się z lekarzem.

Przechowywanie:
Lek należy przechowywać w zamkniętym opakowaniu, w temperaturze nie wyższej niż 25ºC, w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu.

Podmiot odpowiedzialny:
Laboratorium Farmaceutyczne Labofarm Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Lubichowska 176 b
83-200 Starogard Gd.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

0048

Specyficzne kody

Zobacz także

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

16 innych produktów w tej samej kategorii: