Zostaw nam wiadomość


Niestety nie jesteśmy w tej chwili dostępni. Wyślij nam wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą wkrótce.

Zostaw nam wiadomość
KATEGORIE

Układ nerwowy

Co to jest stres?

Napięcie nerwowe jest naturalną reakcją organizmu na trudne sytuacje i zwykle mobilizuje do działania. Jednakże przewlekły stres prowadzi do spadku odporności organizmu i podatności na infekcje. Podstawą do walki ze stresem i często towarzyszącym mu przemęczeniem jest podjęcie się rozwiązania napotkanych trudności, zmiana stylu życia, ruch na świeżym powietrzu, zrównoważona dieta. Warto też skorzystać z właściwości uspokajających ziół, które są skuteczne oraz bezpieczniejsze w porównaniu z lekami syntetycznymi.

Zanim podejmiemy decyzję o wybraniu właściwego leku bądź suplementu na uspokojenie lub sen, warto zadać sobie kilka pytań…

Jaka jest przyczyna stresu, bezsenności?

Czynników stresogennych może być bardzo wiele od problemów rodzinnych lub w pracy po niezdrowy tryb życia. Stres lub bezsenność mogą być również wynikiem problemów zdrowotnych o podłożu psychologicznym. Dlatego zawsze przed rozpoczęciem terapii z użyciem leków uspokajających warto skorzystać z porady lekarza/psychologa

Jak poradzić sobie ze stresem?

Zanim zdecydujemy się na zastosowanie leków bądź suplementów na uspokojenie. Warto spróbować rozwiązać przyczynę występowania objawów. Pomóc tu może odpowiednia psychoterapia bądź, zmiana trybu życia. Aktywny i zdrowy tryb życia mają bardzo duży wpływ funkcjonowanie układu nerwowego. Spacery, rower lub siłownia korzystnie wpłyną nie tylko na zdrowie fizyczne ale również dadzą chwilę czasu na zrelaksowanie się i znalezienie faktycznej przyczyny problemów nerwowych. Jeśli mimo to problemy nie ustępują warto rozważyć pomoc w formie suplementacji lub terapii lekami ziołowymi.

Jakie zioła na uspokojenie bez recepty?

Jeśli już decydujemy się na stosowanie leków uspokajających na pewno w pierwszej kolejności warto zacząć od preparatów ziołowych. Zioła o działaniu uspokajającym są powszechnie stosowane od wieków. Zaliczają się do nich:

- Kozłek lekarski (Valeriana officinalis)

- Melisa lekarska (Melissa officinalis)

- Chmiel zwyczajny (Humulus lupulus)

- Serdecznik pospolity (Leonurus cardiaca)

Za najsilniejsze zioło uspokajające powszechnie uznaje się korzeń kozłka lekarskiego (Valerianae radix) lecz najlepszym rozwiązaniem w terapii jest zastosowanie pełnego kompleksu ziół o działaniu uspokajającym.

W przypadku stanów obniżenia nastroju, depresji stosuje się:

- Dziurawiec zwyczajny (hypericum perforatum)

- Rumianek pospolity (Matricaria chamomilla)

Za najsilniejsze zioło na depresję powszechnie uznaje się ziele dziurawca zwyczajnego (hyperici herba), dorównuje on lekom syntetycznym i jest bezpieczny w stosowaniui.

Jaki lek na uspokojenie, depresję bez recepty?

Przy problemach z ze stresem często objawiają się pierwsze symptomy depresji.

Dlatego na początku trzeba określić jaki objaw chcemy załagodzić, a następnie dobrać odpowiedni lek lub suplement diety:

- bezsenność  (Validix, Valdix ekstrakt, Melatonina)

- stres, nerwowość, poczucie niepokoju (Tabletki uspokajające Labofarm, Zioła uspokajające)

- smutek (Hyperherba, Rumianek+ melisa)

 

Jaki mocny lek na uspokojenie bez recepty?

Zioła na uspokojenie można stosować pod różnymi postaciami np. w formie herbat uspokajających lub tabletek uspokajających. Zioła w formie tabletek działają szybciej i mają silniejszy efekt, natomiast napary często stosowane są ze względu na przyzwyczajenie lub ze względu przyjemniejszą formę spożycia.

Przewagą Tabletek uspokajających Labofarm jest to że są produkowane z sproszkowanych całych części roślin. Dzieki temu wszystkie związki czynne zawarte w surowcu działają wspólnie dla mocniejszego efektu terapeutycznego. Inaczej ma się to w przypadku leków syntetycznych gdzie na ogół jest zawarta jedna substancja czynna.

W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem: lekarz@naturalniezdrowi.pl

 

Artykuł wyłącznie edukacyjno-informacyjny. Jego na celem poprawienie wiedzy i komunikacji między pacjentem a lekarzem, nie może zastępować diagnozy bądź porady lekarskiej. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie porad zawartych na stronie.