Zostaw nam wiadomość


Niestety nie jesteśmy w tej chwili dostępni. Wyślij nam wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą wkrótce.

Zostaw nam wiadomość
KATEGORIE

HYLO DUAL®, hialuronian sodu 0,5 mg/ml, ektoina 20mg/ml, krople do oczu 10 ml

49,95 zł

Nawilżające krople do oczu HYLO DUAL® stabilizują film łzowy, redukują zapalne i alergiczne objawy takie jak: swędzenie i pieczenie oczu. Sterylny roztwór bez fosforanów i konserwantów. Może  być  stosowany  łącznie  z soczewkami kontaktowymi.

Ilość
W magazynie

HYLO DUAL®, krople do oczu 10 ml
hialuronian sodu 0,5 mg/ml
ektoina 20 mg/ml
Wyrób medyczny

Skład: sterylny roztwór bez konserwantów, zawierający 0,5 mg/ml hialuronianu sodu, 20 mg/ml ektoiny, bufor boranowy i wodę.

HYLO DUAL® nawilża rogówkę i spojówki, chroni oczy przed nadmiernym wyparowywaniem łez. Stabilizacja filmu łzowego zmniejsza podrażnienie oczu towarzyszące zapaleniom i alergiom. Znika odczucie piekących oczu.

Zastosowanie: Objawy towarzyszące podrażnieniu oczu to: piekące, swędzące i łzawiące oczy, odczucie obecności piasku pod powiekami. Często przyczyną tego stanu jest niewystarczające nawilżenie oczu. Inną przyczyną mogą być: nadwrażliwość na pyłki roślin, sierść zwierząt lub kurz domowy. Z uwagi na to, że dolegliwości związane z alergiami często idą w parze z objawami suchego oka, rozróżnienie tych dwóch stanów bywa trudne. Podwójne działanie zawartego w HYLO DUAL® hialuronianu sodu i ektoiny niesie ze sobą szczególne korzyści dla pacjenta. Kwas hialuronowy jest naturalną substancją występującą w oku i innych częściach organizmu. Posiada szczególne fizykalne właściwości tworzenia równomiernego, stabilnego filmu łzowego, który długo utrzymuje się na powierzchni oczu i jest odporny na wypłukiwanie. Ektoina jest naturalną substancją uzyskaną z drobnoustrojów żyjących w ekstremalnych warunkach (np. w słonych jeziorach). Mikroorganizmy te, aby przetrwać w tych niesprzyjających warunkach wytwarzają naturalną substancję zwaną ektoiną. Szczególne właściwości tej substancji zostały wykorzystane w preparacie HYLO DUAL®. Ektoina zwiększa zdolność wiązania wody przez struktury powierzchniowe oka, tworząc na powierzchni spojówek fizjologiczną barierę utrudniającą działanie alergenów. Ektoina stabilizuje jednocześnie rozpuszczalną w tłuszczach warstwę filmu łzowego, która zapobiega nadmiernemu wyparowywaniu łez. Interakcja hialuronianu sodu i ektoiny zapewnia intensywne i długotrwałe nawilżenie oczu chroniąc je jednocześnie przed nadmiernym, szczególnie szkodliwym dla nich wyparowywaniem łez. Dzięki takiemu działaniu podrażnienia oczu wywołane szkodliwym wpływem otaczającego środowiska, prowadzące do wystąpienia objawów zapalnych takich jak reakcje typu alergicznego (swędzenie i pieczenie oczu) ulegają zmniejszeniu.

Sposób użycia:
Zwykle podaje się dorosłym i dzieciom powyżej 6 roku życia 1 kroplę 3 razy dziennie do worka spojówkowego każdego oka. W przypadku częstszego stosowania HYLO DUAL® (np. częściej niż 10 razy dziennie) lub przy silniejszych dolegliwościach należy poddawać się regularnym badaniom przez lekarza okulistę.HYLO DUAL® przeznaczony jest do długotrwałego stosowania.W przypadku dolegliwości utrzymujących się dłużej (np. ponad 2 tygodnie), należy podobnie jak to ma miejsce przy innych schorzeniach, poradzić się lekarza okulisty.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników produktu.

Zdatny do użycia 6 miesięcy po pierwszym otwarciu.
Przed użyciem zapoznać się ulotką informacyjną dołączoną do opakowania.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze do 25C.

Producent:
URSAPHARM, Industriestraße 66129 Saarbrücken, Niemcy

1753

Specyficzne kody

16 innych produktów w tej samej kategorii: