Zostaw nam wiadomość


Niestety nie jesteśmy w tej chwili dostępni. Wyślij nam wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą wkrótce.

Zostaw nam wiadomość
KATEGORIE

IBUPROM MAX SPRINT, 400mg, 10 kapsułek miękkich

11,99 zł

Lek IBUPROM MAX SPRINT jest lekiem działającym przeciwbólowo, przeciwgorączkowo oraz przeciwzapalnie.

Ilość
W magazynie

IBUPROM MAX SPRINT, 400mg, 10 kapsułek miękkich
lek wydawany bez recepty


WYKAZ SKŁADNIKÓW W 1 TABLETCE:

Substancją czynną jest ibuprofen - 400 mg
Pozostałe substancje pomocnicze to: makrogol 600, potasu wodorotlenek, żelatyna, sorbitol ciekły, częściowo odwodniony, woda oczyszczona.

DZIAŁANIE:
Lek Ibuprom Max Sprint zawiera ibuprofen – substancję czynną należącą do grupy tak zwanych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Jest lekiem działającym przeciwbólowo. Pomaga zwalczać stan zapalny, który jest jedną z przyczyn bólu. Lek obniża również gorączkę.

Wskazania do stosowania leku:
Wskazaniem do stosowania leku są bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego: bóle głowy (m.in. ból napięciowy), migrena z aurą lub bez aury (objawy takie jak: ból głowy, nudności,nadwrażliwość na światło i dźwięk), bóle zębów, nerwobóle, bóle mięśniowe, bóle kostne i stawowe. Bolesne miesiączkowanie. Gorączka (m. in. w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych).

Kiedy nie stosować leku IBUPROM MAX SPRINT:
- Jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku (wymienionych w punkcie 6).
- U osób, u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej.
- Jeśli u pacjenta występują następujące schorzenia: choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy czynna lub przebyta, krwawienie lub perforacja (w tym występujące po zastosowaniu niesteroidowych leków przeciwzapalnych), ciężka niewydolność wątroby, ciężka niewydolność nerek lub ciężka niewydolność serca, skaza krwotoczna.
- W trakcie leczenia innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, w tym lekami z grupy zwanej inhibitorami COX-2.
- w ciąży,
- dzieci poniżej 12 lat.

Ostrzeżenia i środki ostrożności:
Przed rozpoczęciem stosowania leku Ibuprom należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą

SPOSÓB UŻYCIA:
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: W doraźnym leczeniu: 1 kapsułka doustnie co 4 godziny (nie należy stosować więcej niż 3 kapsułki w ciągu doby). Kapsułkę, jeśli to konieczne, należy popić płynem. Kapsułek nie należy rozgryzać.
Dzieciom w wieku poniżej 12 lat: Leku nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.
Osoby w podeszłym wieku: Nie jest konieczna modyfikacja dawkowania.Należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę, przez najkrótszy okres, do złagodzenia objawów.
Jeżeli konieczne jest stosowanie leku dłużej niż 3 dni lub pogarsza się stan pacjenta, należy skontaktować się z lekarzem.

Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci

Podmiot odpowiedzialny i wytwórca
US Pharmacia Sp. z o.o.ul. Ziębicka 40, 50-507 Wrocław

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

0013

Specyficzne kody

Zobacz także

16 innych produktów w tej samej kategorii: