Zostaw nam wiadomość


Niestety nie jesteśmy w tej chwili dostępni. Wyślij nam wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą wkrótce.

Zostaw nam wiadomość
KATEGORIE

Amol, płyn doustny, płyn na skórę, 150 ml

23,50 zł

Produkt leczniczy roślinny do stosowania: zewnętrznie:-w celu poprawy złego samopoczucia np. w przebiegu przeziębienia, w bólach głowy, bólach mięśniowych; -w celu zmniejszenia dolegliwości po ukąszeniach owadów; wewnętrznie:  -w dolegliwościach trawiennych (dyspeptycznych) np. wzdęcia i niestrawność.

Ilość
W magazynie

Amol, płyn doustny, płyn na skórę, 150 ml
Produkt leczniczy wydawany bez przepisu lekarza.

Skład:
1 g leku Amol zawiera substancje czynne: Mentholum ( mentol) 17,23 mg; Citronellae aetheroleum (olejek cytronelowy) 1,00 mg; Caryophylli floris aetheroleum (olejek goździkowy) 1,00 mg; Cinnamomi zeylanici corticis aetheroleum (olejek cynamonowy) 2,40 mg; Limonis aetheroleum (olejek cytrynowy) 5,70 mg; Menthae piperitae aetheroleum (olejek mięty pieprzowej) 2,40 mg; Lavandulae aetheroleum (olejek lawendowy) 2,40 mg. -Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: etanol 96% (v/v), woda.

Wskazania do stosowania:
Amol stosowany jest tradycyjnie w następujących wskazaniach:zewnętrznie:-w celu poprawy złego samopoczucia np. w przebiegu przeziębienia, w bólach głowy, bólach mięśniowych; -w celu zmniejszenia dolegliwości po ukąszeniach owadów; wewnętrznie:  -w dolegliwościach trawiennych (dyspeptycznych) np. wzdęcia i niestrawność.

Kiedy nie stosować leku Amol:
-jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku (wymienione w punkcie 6).
-w astmie oskrzelowej i innych schorzeniach dróg oddechowych, którym towarzyszy silna nadwrażliwość dróg oddechowych.
-u dzieci poniżej 12 lat, ze względu na brak wystarczających badań na temat stosowania leku Amol w tej grupie wiekowej.
Wewnętrznie:
-w przypadku niedrożności dróg żółciowych (np. w przebiegu kamicy żółciowej), zapalenia pęcherzyka żółciowego;-u osób z przewlekłymi chorobami wątroby;  -u osób uzależnionych od alkoholu.
Zewnętrznie: -na uszkodzoną skórę np. przy oparzeniach, wypryskach i ranach otwartych;  -przy chorobach skóry przebiegających z wysypką;-na błony śluzowe oraz w okolicach oczu.

Ostrzeżenia:
U osób z kamicą żółciową lek Amol może być stosowany doustnie tylko po konsultacji z lekarzem.

Sposób i droga podania:
Leku nie należy stosować pod opatrunkiem utrudniającym dostęp powietrza lub w postaci okładów.
Dorośli i młodzież powyżej 12 lat:

Zewnętrznie
do nacierań w celu poprawy złego samopoczucia (np. w przebiegu przeziębienia,   w bólach głowy, bólach mięśniowych) Nacierać niewielką ilością leku w formie nierozcieńczonej kilka razy na dobę. Zewnętrznie w celu zmniejszenia dolegliwości po ukąszeniach owadów. Miejsce po ukąszeniu przetrzeć wacikiem nasączonym lekiem w formie nierozcieńczonej.

Doustnie
w dolegliwościach trawiennych (dyspeptycznych). Od 10 do 15 kropli leku z płynem lub z cukrem, należy przyjmować doraźnie w przypadku wystąpienia dolegliwości, do 3 razy na dobę. Jeżeli objawy nasilą się lub nie ustąpią, należy skonsultować się z lekarzem.

Lek przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Podmiot odpowiedzialny:
Takeda Pharma Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 146 A02-305 Warszawa

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


0222

Specyficzne kody

Zobacz także

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

16 innych produktów w tej samej kategorii: