Zostaw nam wiadomość


Niestety nie jesteśmy w tej chwili dostępni. Wyślij nam wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą wkrótce.

Zostaw nam wiadomość
KATEGORIE

PEDIPUR S puder przeciwpotny do stóp i dłoni, 60 g

11,50 zł

Puder przeciwpotny PEDIPUR S do stóp i dłoni osłabia nadmierną aktywność gruczołów potowych. Łagodzi dolegliwości związane z nadmierną potliwością.

Ilość
W magazynie

PEDIPUR S puder przeciwpotny do stóp i dłoni, 60 g
wyrób medyczny

SKŁAD
woda oczyszczona, tlenek cynku, talk, gliceryna, methenamina, siarka, bentonit.

PRZEZNACZENIE I WŁAŚCIWOŚCI
Nadmierna potliwość połączona z nieprzyjemnym zapachem jest niewątpliwie poważnym problemem estetycznym i psychospołecznym dotyczącym aż 1% dorosłej populacji. Nadmierna potliwość najczęściej dotyczy okolic dłoni i podeszwy stóp. Sprzyja rozwojowi różnych gatunków grzybów. Nasilenie pocenia stóp i dłoni zależy od czynników takich jak: temperatura, układ nerwowy wegetatywny, wysiłek mięśniowy, jak również ilość przyjętego przez organizm płynu.

Zapach potu jest częściowo skutkiem działania bakterii skóry. Działanie przeciwpotne wywołuje zawarta w wyrobie medycznym metenamina, która zawdzięcza swoje właściwości aldehydowi mrówkowemu, uwolnionemu w kontakcie z kwaśnym potem. Aldehyd mrówkowy osłabia czynność gruczołów potowych, hamuje aktywność bakterii i likwiduje nadmierną potliwość.

Zawarta w produkcie siarka wspomaga działanie metenaminy. Wtarta w skórę ulega przemianom metabolicznym do związków siarczkowych, wykazując działanie keratolityczne, wysuszające, powodując złuszczenie zrogowaciałej warstwy naskórka. Działa także bakteriobójczo i grzybobójczo.

SPOSÓB UŻYCIA
Przed użyciem preparat należy mocno wstrząsnąć.Przed zastosowaniem preparatu należy umyć starannie skórę nóg lub dłoni i wysuszyć. Nanieść niewielką ilość Pedipuru S na skórę nóg lub dłoni, wcierać i pozostawić do wyschnięcia. Stosować w miarę potrzeby do uzyskania poprawy.

PRZECIWWSKAZANIA I ŚRODKI OSTROŻNOŚCI
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie stosować na otwarte rany, powierzchnie ciała pozbawione naskórka, owrzodzenia. Nie stosować po upływie terminu ważności. Należy zapobiegać przypadkowemu dostaniu się do oczu. Wyrób medyczny przeznaczony wyłącznie do użytku zewnętrznego przez osoby dorosłe. Wyrób należy stosować zgodnie z przewidzianym przez wytwórcę przeznaczeniem.

PRZECHOWYWANIE
Przechowywać w zamkniętym opakowaniu, chronić od światła i wilgoci.
Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.


WYTWÓRCA
Farmaceutyczne Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Analityczno - Handlowe „PROLAB” Halkiewicz i Ratajczyk sp.j., Paterek, ul. Przemysłowa 3, 89-100 Nakło n/Notecią

 

0089

Specyficzne kody

Zobacz także

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

14 innych produktów w tej samej kategorii: