Zostaw nam wiadomość


Niestety nie jesteśmy w tej chwili dostępni. Wyślij nam wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą wkrótce.

Zostaw nam wiadomość
KATEGORIE

Fenistil, dimetindeni maleas 1mg/g, żel, 30g

23,50 zł

Lek o działaniu o miejscowym przeciwświądowym i przeciwuczuleniowym.

Ilość
W magazynie

Fenistil, dimetindeni maleas 1mg/g, żel, 30g
Lek wydawany bez recepty

Substancją czynną leku jest dimetyndenu maleinian. Jeden gram żelu zawiera 1mg dimetyndenu maleinianu.

Pozostałe składniki leku to:benzalkoniowy chlorek, sodu wersenian, karbomer (karbopol 974 P), sodu wodorotlenek 30%, glikol propylenowy, woda oczyszczona.

Działanie: Lek Fenistil ma postać żelu do stosowania na skórę. Fenistil zawiera substancję czynną dimetyndenu maleinian, który hamuje działanie histaminy –związku odpowiedzialnego za reakcje alergiczne. Lek stosowany na skórę działa miejscowo przeciwuczuleniowo, silnie przeciwświądowo (z wyłączeniem świądu cholestatycznego), zmniejsza obrzęk, łagodzi podrażnienia. Wykazuje miejscowe właściwości znieczulające. Chłodzi, co dodatkowo łagodzi podrażnioną skórę.

Zastosowanie: Świąd towarzyszący chorobom skóry, pokrzywce, ukąszeniom owadów, oparzeniom słonecznym, powierzchownym oparzeniom skóry (pierwszego stopnia).

Sposób użycia:
Lek jest przeznaczony do stosowania na skórę. Zwykle, o ile lekarz nie zaleci inaczej, lek należy stosować 2 do 4 razy na dobę, pokrywając cienką warstwą żelu zmienioną chorobowo i swędzącą powierzchnię skóry.

Przeciwwskazania:
Nie należy stosować leku jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, w przypadku oparzeń drugiego i trzeciego stopnia.

Przechowywać w temperaturze powyżej 25C. Chronić od światła. Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Podmiot odpowiedzialny:
GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o., ul. Rzymowskiego 53, 02-697 Warszawa

284

Specyficzne kody

11 innych produktów w tej samej kategorii: