Zostaw nam wiadomość


Niestety nie jesteśmy w tej chwili dostępni. Wyślij nam wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą wkrótce.

Zostaw nam wiadomość
KATEGORIE

Lirra Gem, lewocetyryzyna 5mg, tabletki powlekane, 7 sztuk

5,90 zł

Lek o działaniu przeciwalergicznym zawierający lewocetyryzynę stosowany w łagodzeniu objawów kataru siennego i pokrzywki. Dla dorosłych i dzieci w wieku od 6 lat.

Ilość
W magazynie

Lirra Gem, lewocetyryzyna 5mg, tabletki powlekane, 7 sztuk
Lek wydawany bez recepty

Skład jakościowy i ilościowy:
substancją czynną leku jest lewocetyryzyny dichlorowodorek. Każda tabletka powlekana zawiera 5 mg lewocetyryzyny dichlorowodorku. Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, hypromeloza (E 464), tytanu dwutlenek (E 171) i makrogol 400.

Działanie i zastosowanie:
Preparat jest wskazany w objawowym leczeniu całorocznego i sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa oraz przewlekłej pokrzywki idiopatycznej. Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Sposób użycia:
Dorośli i dzieci po 12. roku życia: 5 mg 1 raz na dobę.
Dzieci. 6.–12. roku życia: 5 mg 1 raz na dobę.
U dzieci poniżej 6. roku życia nie zaleca się stosowania preparatu, ponieważ obecnie dostępne tabletki nie pozwalają na odpowiednie dostosowanie dawki w tej grupie wiekowej.

Przeciwwskazania:
Jeśli pacjent ma uczulenie na lewocetyryzyny dichlorowodorek, leki przeciwhistaminowe lub którykolwiek z pozostałych składników leku; jeśli u pacjenta występują ciężkie zaburzenia czynności nerek(ciężka niewydolność nerek z klirensem kreatyniny mniejszym niż 10ml/min); jeśli u pacjenta występuje nietolerancja niektórych cukrów. W takim przypadku należy skontaktować się z lekarzem przed zastosowaniem tego leku.

Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze od 15C do 25C.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Podmiot odpowiedzialny:
Glenmark Pharmaceuticals s.r.o. Hvĕzdova 1716/2b, 140 78 Praga, Republika Czeska

1862

Specyficzne kody

Zobacz także

11 innych produktów w tej samej kategorii: