Zostaw nam wiadomość


Niestety nie jesteśmy w tej chwili dostępni. Wyślij nam wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą wkrótce.

Zostaw nam wiadomość
KATEGORIE

ALLERTEC WZF, cetyryzyna 10mg, tabletki powlekane, 7 sztuk

7,90 zł

Lek o działaniu przeciwalergicznym zawierający cetyryzynę stosowany w łagodzeniu objawów kataru siennego i pokrzywki.

Ilość
W magazynie

ALLERTEC WZF, cetyryzyna 10mg, tabletki powlekane, 7 sztuk
Lek wydawany bez recepty

Skład jakościowy i ilościowy:
Substancją czynną leku jest cetyryzyny dichlorowodorek. Jedna tabletka powlekana zawiera 10mg cetyryzyny dichlorowodorku.
Pozostałe składniki to: laktozajednowodna, celulozamikrokrystaliczna, skrobiakukurydziana, powidon K-25, magnezu stearynian, karboksymetyloskrobiasodowa, krzemionkakoloidalnabezwodna, sodu laurylosiarczan, hypromeloza, makrogol 6000.

Działanie i zastosowanie:
Allertec WZF to lek przeciwalergiczny zawierający cetyryzynę, który stosuje się u dorosłych i dzieci w wieku 6 lat i powyżej:-w łagodzeniu objawów dotyczących nosa i oczu, związanych z sezonowym i przewlekłym alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa (takich jak zatkany nos, duża ilość wodnistej wydzieliny z nosa, swędzenie nosa, częste kichanie, zaczerwienienie oczu, łzawienie, swędzenie oczu);-w łagodzeniu objawów przewlekłej idiopatycznej pokrzywki (długotrwale utrzymujące się silnie swędzące bąble na skórze).

Sposób użycia:
Przed rozpoczęciem stosowania leku Allertec WZF należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą.
Dzieci w wieku od 6 do 12 lat 5 mg (pół tabletki powlekanej) dwa razy na dobę. Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat 10 mg (1 tabletka powlekana) raz na dobę.

Przeciwwskazania:
Jeśli pacjent ma uczulenie na cetyryzyny dichlorowodorek,hydroksyzynę lub pochodne piperazyny (substancje o podobnej budowie do cetyryzyny, wchodzące w skład innych leków), lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
Jeśli u pacjenta stwierdzono ciężką chorobę nerek (ciężka niewydolność nerek z klirensem kreatyniny mniejszym niż 10 ml/min).

Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze do 25C.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Podmiot odpowiedzialny:
Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A., ul. Karolkowa 22/24, 01-207 Warszawa

1860

Specyficzne kody

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

11 innych produktów w tej samej kategorii: