Zostaw nam wiadomość


Niestety nie jesteśmy w tej chwili dostępni. Wyślij nam wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą wkrótce.

Zostaw nam wiadomość
KATEGORIE

Calcium Hasco Allergy 115,6 mg jonów wapnia/5 ml syrop, 150 ml

12,95 zł

Lek Hasco Allergy syrop uzupełnia niedobory wapnia w organizmie, pomocniczo w stanach alergicznych.

Ilość
W magazynie

Calcium Hasco Allergy115,6 mg jonów wapnia/5 ml syrop, 150 ml
Lek wydawany bez recepty

100 ml syropu zawiera:
Calcii glubionas anhydricus (wapnia glukonolaktobionianu bezwodnego) 29,4 g
Calcii lactobionas dihydricus (wapnia laktobionianu dwuwodnego) 6,4 g
co odpowiada 2,31 g jonów wapniowych.

5 ml syropu zawiera 115,6 mg jonów wapniowych.

Substancje pomocnicze: sacharoza 1500 mg/5ml

Wskazania:
Profilaktyka i uzupełnianie niedoboru wapnia w organizmie np. w okresie ciąży lub laktacji, w leczeniu osteoporozy,  wspomagająco w  leczeniu objawów alergii.

Przeciwwskazania: 
Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, podwyższone stężenie wapnia we krwi (hiperkalcemia np. u pacjentów z nadczynnością gruczołów przytarczycznych, ciężką niewydolnością nerek, hiperwitaminozą D), zwiększone wydalanie wapnia w moczu (hiperkalciuria), ciężka niewydolność nerek, kamica nerkowa, blok przedsionkowo-komorowy.

Działanie:
Wapń   jest   składnikiem   budulcowym organizmu oraz  odgrywa  ważną  rolę  w wielu  procesach  fizjologicznych  (utrzymaniu  prawidłowego krzepnięcia  krwi,  kurczliwości  mięśni,  przewodnictwa  nerwowego,  czynności  błon  komórkowych). Wapń zmniejsza  także  przepuszczalność ścian  naczyń  krwionośnych  działając  przeciwwysiękowo  i przeciwobrzękowo.

Sposób użycia:
Lek Calcium Hasco Allergy należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami podanymi w ulotce lub przez lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.Lek stosuje się doustnie.Dorośli: 15 ml 2 lub 3 razy na dobę.Dzieci:do 6 lat:  5 ml 2 lub 3 razy na dobę,od 6 do 12 lat:  10 ml 2 lub 3 razy na dobę. Syrop należy dawkować za pomocą dołączonej do opakowania miarki

Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C, w oryginalnym opakowaniu. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Podmiot odpowiedzialny i wytwórca:
PPF HASCO-LEK S.A., ul. Żmigrodzka 242 E, 51-131 Wrocław

2370

Specyficzne kody

11 innych produktów w tej samej kategorii: