Zostaw nam wiadomość


Niestety nie jesteśmy w tej chwili dostępni. Wyślij nam wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą wkrótce.

Zostaw nam wiadomość
KATEGORIE

Baikadent® żel, 5,77mg/g, 15 g

16,00 zł

Baikadent® jest to żel do stosowania na dziąsła w chorobach przyzębia, w stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej, urazach spowodowanych przez protezy.

Ilość
W magazynie

Baikadent® żel, 5,77mg/g, 15 g
Lek wydawany bez recepty

100 g żelu zawiera:
Substancja czynna: Zespół flawonów izolowanych z korzenia Scutellaria baicalensis 0,577 g
Substancje pomocnicze: Carbopol 5984, glicerol, parahydroksybenzoesan metylu, parahydroksybenzoesan propylu, glikol propylenowy, wodorotlenek sodu, węglan sodu, woda oczyszczona.
Opakowanie: tuba po 15 g

Wskazania do stosowania:
W leczeniu uzupełniającym paradontopatii powierzchownych i głębokich, w profilaktyce chorób przyzębia, w przewlekłych stanach zapalnych śluzówki jamy ustnej (również przy urazach spowodowanych przez protezy).

Działanie:
Przyjmuje się, że działanie przeciwzapalne oparte jest na hamowaniu syntezy komórkowych mediatorów stanów zapalnych (interleukiny IL-1ß , leukotrienów, prostaglandyn) oraz na pobudzeniu aktywności fibroblastów w komórkach dziąseł. Ponadto zespół flawonów charakteryzuje się aktywnością przeciwbakteryjną (głównie na bakterie Gram-dodatnie: Staphylococcus aureus – gronkowiec złocisty, Staphylococcus mutans i inne patogenne bakterie np. Prevotella intermedia (dawniej Bacteroides melaninogenicus intermedius), izolowane z jamy ustnej chorych cierpiących na przewlekłe stany zapalne śluzówki jamy ustnej) oraz przeciwgrzybicze (zwłaszcza na Candida albicans).

Sposób i droga podania:
2-4 razy dziennie, bezpośrednio po umyciu zębów, ok. 2 cm żelu wcierać w miejsca chorobowo zmienione jamy ustnej i co najmniej 30 min nie jeść i nie pić.

W przewlekłych stanach zapalnych śluzówki jamy ustnej, zaleca się systematyczne stosowanie preparatu przez okres 2 tygodni. Jeżeli po tym czasie objawy zapalne nie ustąpią, należy zwrócić się do lekarza.

Przeciwwskazania:
Nie należy stosować leku Baikadent w przypadku uczulenia na pochodne kwasu benzoesowego lub na którykolwiek ze składników preparatu. Lek nie powinien być stosowany u dzieci.
Zachować szczególną ostrożność u osób ze skłonnością do uczuleń. Jeżeli wystąpi u nich opuchnięcie dziąseł lub inne niepokojące objawy, należy przerwać stosowanie preparatu i zwrócić się do lekarza.

Przechowywanie:

Lek należy przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 25°C, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Podmiot odpowiedzialny:
Wrocławskie Zakłady Zielarskie Herbapol S.A. w Wrocławiu.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceuta, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

0241

Specyficzne kody

Zobacz także

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

16 innych produktów w tej samej kategorii: