Zostaw nam wiadomość


Niestety nie jesteśmy w tej chwili dostępni. Wyślij nam wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą wkrótce.

Zostaw nam wiadomość
KATEGORIE

Dentosept A, płyn do stosowania w jamie ustnej, 25 g

13,95 zł

Lek tradycyjnie stosowany w stanach zapalnych jamy ustnej i dziąseł, w aftach, pomocniczo w paradontozie. Zawiera wyciągi ziołowe z rumianku, kory dębu, szałwii, arniki, tataraku, mięty i tymianku.

Ilość
W magazynie

Dentosept A, płyn do stosowania w jamie ustnej 25 g
produkt leczniczy wydawany bez przepisu lekarza - OTC

100 g produktu zawiera:
wyciąg płynny złożony (0,65:1) z: koszyczka rumianku (Matricaria recutita L.), kory dębu (Quercus spp.), liści szałwii (Salvia officinalis L.), ziela arniki (Arnica montana L.), kłącza tataraku (Acorus calamus L.), ziela mięty pieprzowej (Mentha piperita L.), ziela tymianku (Thymus spp.) (2/2/2/1/1/1/1) – 50 g.
Rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 70% (V/V),
Benzokaina – 2 g.
Lek zawiera 35 – 45% (V/V) etanolu (alkohol)

Wskazania: Lek tradycyjnie stosowany przy: stanach zapalnych jamy ustnej i dziąseł, aftach, odleżynach w jamie ustnej (po protezach zębowych),parodontozie (pomocniczo). Produkt przeznaczony do stosowania tradycyjnego w wybranych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania.

Przeciwwskazania: Jeżeli pacjent ma uczulenie na substancje czynne oraz arnikę, rumianek lub inne rośliny z rodziny astrowatych (Asteraceae, dawniej złożonych (Compositae), miętę, korę dębu, liść szałwii, kłącze tataraku, tymianek, benzokainę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Sposób stosowania i droga podania:  Dorośli i młodzież od 12 lat: jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, smarować miejsca zmienione chorobowo w jamie ustnej za pomocą patyczka higienicznego 3 razy na dobę. Bezpośrednio po zastosowaniu leku nie płukać jamy ustnej.

Podmiot odpowiedzialny:
Phytopharm Klęka S.A., Klęka 1, 63-040 Nowe Miasto nad Wartą


Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

0269

Specyficzne kody

16 innych produktów w tej samej kategorii: